Winnica Jasiel Elwiry i Wiktora Szpak

Winnica Jasiel jest jedną z pierwszych winnic założonych w województwie podkarpackim. Istnieje od 2001 roku. Jej założyciele –  Wiktor Szpak i jego żona Elwira – przez cały rok z zamiłowaniem i ogromną pasją dbają o prawidłowy rozwój winorośli i proces produkcji wina. Winnica posiada unikatowy terroir, który zapewnia powstającym tu winom wyjątkową mineralność i skoncentrowaną aromatyczność.

Większość produkcji to wina białe – wysoko oceniane w całym kraju i za granicą. Starannie dobierane kompozycje szczepów dają winom z „Jasiela” lekkość i aromatyczne, kwiatowo-owocowe aromaty. Nazwy własne powstających tu win, widoczne na etykiecie, nawiązują do łacińskich określeń botanicznych roślin. Właśnie znajomość zapachów roślin jest kluczem do ich smakowania – aromaty obecne w winach można odnaleźć w ich gatunkowych „odpowiednikach”.

Polskie wino zdobywa coraz większą popularność. Dla wielu osób z kraju i zagranicy wino „made in Poland” już dawno przestało kojarzyć się z winem owocowym. Polskie wina gronowe produkowane w winnicy Jasiel to uznana marka, gwarantowana wysoka jakość i ich autentyczność.