loader image

Polski Podarek - Regionalne Zestawy Prezentowe 

• Masz pytania? +48 502 695 166

Brak produktów w koszyku.

Nasza oferta:

← Powrót | Sklep > Blog > Idealny pomysł na świąteczny prezent

Idealny pomysł na świąteczny prezent

26 sierpnia 2020

Święta Bożego Narodzenia to niezaprzeczalnie wyjątkowy czas. Obchodzone są one na całym świecie, w Polsce mają jednak szczególny wymiar ze względu na katolicką tradycję. Ze względu na bliskość Bożego Narodzenia i końca roku, w biznesie to również czas podsumowań, podziękowań oraz moment by zadbać o dobre relacje z partnerami biznesowymi, na które w magicznym czasie świąt jest nieco czasu.

Prezenty w biznesie

Czas Świąt to czas zadumy, refleksji, podsumowań. To z pewnością dobry moment, aby docenić dobrych pracowników, klientów, a także solidnych dostawców, którzy przez cały rok gwarantowali dobrą kondycję firmie. Prezent w biznesie stanowi również formę motywacji, w szczególności w przypadku pracowników, którzy na co dzień sumiennie wykonują swoje obowiązki, prezent świąteczny może być istotnym czynnikiem wpływającym na atmosferę w pracy, motywację oraz zaangażowanie, bowiem jest niejako docenieniem ciężkiego wkładu w biznes. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku dostawców. Jeśli zatem w ciągu roku nasi dostawcy bardzo sumiennie wywiązywali się z realizacji zleceń, mogli Państwo liczyć na ich pomoc gdy była ona potrzebna lub elastyczność gdy była ona wymagana, Święta Bożego Narodzenia to wręcz idealny moment na to by podziękować im za tę współpracę. Kluczową grupą w ramach otoczenia biznesowego firmy są mimo wszystko klienci, to dzięki nim Państwa firmy istnieją i dobrze prosperują. Poza kwestią jakości produktów czy usług, najważniejsza w przypadku tej grupy jest relacja jaką firma posiada ze swoimi odbiorcami. Jeśli relacje te są dobre, prezent świąteczny będzie ich ukoronowaniem, jeśli natomiast w ciągu roku coś poszło nie tak i klient, z którym pracowało się od dawna odszedł, warto wykorzystać dobrą okazję, odnowić relację i za pomocą prezentu świątecznego pokazać iż był on dla Państwa ważny.

Jaki prezent świąteczny jest dobry?

Prezent świąteczny przede wszystkim powinien jednoznacznie kojarzyć się ze świętami. To być może trywialne, jednak wiele osób zapomina o tym szukając produktów, które ze świętami nie mają nic wspólnego, jak np. kosmetyki. Szukając świątecznego prezentu warto pamiętać również, że niektóre zestawy prezentowe mogą być nietrafione, co spowoduje odwrotny skutek do zamierzonego. Dobry prezent, to więc prezent uniwersalny, dobry dla wszystkich. W szczególności gdy nie do końca znamy preferencje obdarowywanej osoby.

Co powinien zawierać dobry prezent świąteczny?

Dobrym pomysłem na świąteczny prezent są produkty spożywcze, te z pewnością przydadzą się każdemu i trafią na świąteczny stół lub umilą posiłek w pracy. Dobry prezent powinien więc zawierać na przykład:

  • świąteczne powidła lub dodatki do mięs i serów jakie znajdą się na stole podczas celebrowania Świąt,
  • rozgrzewającą zimową herbatę, która umili zimowy wieczór,
  • solidną, selekcjonowaną kawę ziarnistą, dzięki której świąteczne spotkanie z rodziną lub znajomymi odbędzie się w rewelacyjnym nastroju,
  • słodycze i czekolady, których nie może zabraknąć podczas Świąt. Ta pozycja ucieszy z pewnością również najmłodszych uczestników świątecznych spotkań,
  • syropy i miody, to idealny pomysł na to jak przygotować prawdziwą zimową herbatę. Za pomocą tych dwóch składników, obdarowana osoba przygotuje sobie wyjątkową herbatę.
  • Wino lub nalewkę, które z pewnością przydadzą się podasz świątecznego świętowania w gronie najbliższych.

Opakowanie prezentu świątecznego

Opakowanie prezentu świątecznego to kwestia kluczowa, musi ono być eleganckie, a zarazem praktyczne by umożliwić łatwe doręczenie prezentu w obdarowywane ręce. Do opakowania świątecznego prezentu można zatem użyć

  • Ekologicznej torby papierowej,
  • Opakowania z eko-tektury,
  • Tektury ozdobnej w dowolnych kolorach,
  • Drewnianej skrzyneczki.

Istotną kwestią jest wypełnienie opakowania wełną drzewną, która zabezpieczy umieszczone w świątecznym zestawie prezentowym produkty przed stłuczeniem. Najlepiej gdy opakowanie przemawia do obdarowywanej osoby, w tym celu świetnym pomysłem na świąteczne opakowanie prezentowe jest opakowanie personalizowane, na którym umieścić można dowolny tekst lub logo. Prezent zapakowany w ten sposób zyska uroku, indywidualnego charakteru oraz niepowtarzalności.

Dostawa bezpośrednia – sposób na obdarowanie większej ilości osób

W czasach gdy mamy coraz mniej czasu i coraz więcej obowiązków trudno jest odwiedzić każdą z ważnych dla nas, bądź dla naszej firmy osób. Świetnym sposobem na wręczenie świątecznego prezentu jest więc dostawa bezpośrednia. W takim przypadku personalizowane opakowanie sprawi, że prezent będzie nadal indywidualny i będzie jednoznacznie kojarzył się z wręczającym. Do prezentu świątecznego można również dodać krótki list z życzeniami, który doda osobistego charakteru całemu wydarzeniu.

Gdzie znaleźć idealny prezent na święta?

Powyżej opisane zostały elementy idealnego prezentu na święta oraz istotne informacje, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru prezentu świątecznego. Wszystkie te elementy zawarte zostały w koncepcie zestawów prezentowych oraz zestawów upominkowych Polski Podarek. W sklepie internetowym www.polskipodarek.pl znaleźć można zarówno zestawy prezentowe dostępne w mniejszych ilościach, począwszy od jednej sztuki jak i ofertę dla biznesu, która obowiązuje przy zamówieniu powyżej 20 sztuk. Domeną sklepu Polski Podarek jest szybka, bezpośrednia dostawa przygotowanych prezentów pod wyznaczony adres.

Masz pytania

Skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.