loader image

Polski Podarek - Regionalne Zestawy Prezentowe 

• Masz pytania? +48 502 695 166

Brak produktów w koszyku.

Nasza oferta:

← Powrót | Sklep > Blog > Wielkanoc pełna tradycyjnych produktów i świątecznych prezentów

Wielkanoc pełna tradycyjnych produktów i świątecznych prezentów

4 kwietnia 2020

Wielkanoc jak każde święta w Polsce kojarzą się nam z czasem spędzonym wraz z najbliższymi przy rodzinnym stole. Czterdziestodniowy post pełen wyrzeczeń zaostrza nasz apetyt, a syto zastawiony stół stanowi sporą pokusę. Na świąteczny stół w czasie świąt trafią wyświęcone wcześniej, tradycyjne produkty, z których każdy posiada swoją symbolikę. Tradycyjny koszyczek wielkanocny zawiera:

– baranek – symbol zwycięstwa życia nad śmiercią

– jajko – znak odradzającego się życia

– chleb – ciało Chrystusa

– kiełbasa i wędlina – symbolizują dostatek, zdrowie i płodność

– woda – znak przygotowania do nowego życia

– sól – symbol oczyszczenia

– ciasto – metafora umiejętności i doskonałości

– chrzan – znak siły fizycznej i krzepy.

W koszyczku wielkanocnym powinien znaleźć się także bukszpan. Choć jest tylko ozdobą, nawet on ma swoją symbolikę – oznacza radość i nadzieję na zmartwychwstanie.

Wielkanoc to także spotkania w rodzinnym gronie, wspólne świętowanie oraz okazja do odwiedzin bliskich. Z pewnością nic nie ucieszy odwiedzanej przez nas osoby tak jak pyszne, tradycyjne produkty, wielkanocne słodycze takie jak czekoladowe jajka, kurki czy zajączki lub tradycyjne wypieki takie jak mazurki oraz babki wielkanocne, a dla osób dbających o linię chrzan, musztarda, dodatki do mięs i serów czy dżemy będące uzupełnieniem świątecznego śniadania. Całość gustownie zapakowana, w personalizowaną, drewnianą skrzyneczkę nadającą prezentowi indywidualnego charakteru. Wydaje się więc, że prezent zakupiony w sklepie internetowym Polski Podarek jest nie tylko okazją do zrealizowania zakupu wielu wielkanocnych produktów w jednym miejscu, ale także do nadania wręczanemu podarunkowi indywidualizmu.

Większość produktów jakie znajdują się w tradycyjnym koszyczku świątecznym znajduje się w sklepie internetowym polskipodarek.pl oraz w wielkanocnych zestawach prezentowych oferowanych przez Polski Podarek. Zachęcamy do odwiedzin i życzymy spokoju oraz zdrowia podczas Świąt Wielkiej Nocy!

Zespół Polskiego Podarku

 

Masz pytania

Skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.